Aktualności

Włodawa: Notoryczny złodziej portfeli z zarzutami

Data publikacji 11.05.2016

Włodawscy policjanci zatrzymali 46-latka, który odpowie za cztery kradzieże dokumentów. Mężczyzna wchodził do urzędów i placówek oświatowych i wykorzystując chwilową nieuwagę pracowników kradł portfele. Sprawca przyznał się do winy, a za swoje przewinienia odpowie w warunkach recydywy. Policjanci apelują o większą ostrożność i odpowednie zabezpieczanie swojego mienia – także w miejscach pracy.

W miniony poniedziałek  do włodawskiej komendy zgłosiła się pracownica Starostwa Powiatowego we Włodawie, która zawiadomiła o kradzieży portfela. Z relacji zgłaszającej wynikało, że w czasie  kiedy wyszła z pokoju zdokumentami,  do jej gabinetu wszedł nieznany jej mężczyzna i ukradł jej portfel, w którym znajdowały się pieniądze oraz karta bankomatowa.

Policjanci, którzy zajęli się tą sprawą zabezpieczyli monitoring.  Kiedy go przejrzeli,  okazało się że najprawdopodobniej sprawcą kradzieży jest 46-latek z Włodawy – doskonale znany mundurowym. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy jeszcze tego samego dnia. Ponieważ znajdował się pod znaczym działaniem alkoholu – w organizmie miał ponad 2 promile -  noc spędził w policyjnym areszcie.

W trakcie wykonywania czynności okazało się, że 46 – latek w zeszłym tygodniu również dokonał kradzieży portfela wraz z pieniędzmi i dowodem osobistym, tym razem  w jednej ze szkół podstawowych. Policjanci odzyskali dokument i przekazali właścicielce. Mężczyzna miał na swoim koncie jeszcze 2 podobne kradzieże – za które usłyszał zarzuty pod koniec kwietnia kiedy to ukradł portfele nauczycielom z włodawskiego przedszkola i gimnazjum.

Mężczyzna i tym razem przyznał sie do dokonania kradzieży. Tłumaczył, ze skradzione pieniądze wydawał przeważnie na alkohol zaś portfele z pozostałą zawartością wyrzucał. Mężczyzyna w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa odpowie więc przed sądem w warunkach  recydywy.

Policjanci apelują, aby zachowywać większą ostrożność w zabezpieczeniu swojego mienia  - także w miejscach pracy. Pamiętajmy, że wychodząc z pustego pomieszczenia należy zamykać pokój na klucz i wyjąć go z zamka.  We wszystkich przypadkach zostały skradzione dokumenty w postaci kart bankomatowych czy dowodów osobistych. Pamiętajmy, że w przypadku kradzieży karty – należy taki dokument jak najszybciej  zastrzec w banku, natomiast jeżeli zginie nam dowód osobisty to ten fakt należy niezwłocznie zgłosić w odpowiednim organie samorządowym i jeżeli jest to wynikiem kradzieży to również w najbliższej jednostce policji. Dobrą praktyką jest także założenie konta w BIK zabezpieczając się tym samym przed przykrymi konsekwencjami wykorzystania naszych danych osobowych. Zachęcamy do odwiedzenia portalu nieskradzione.pl gdzie można znaleźć szczegółowe informacje na ten temat.

 

E.T.

Powrót na górę strony