Aktualności

Łęczna: Motorowerzysta z 3 promilami alkoholu w organizmie ujęty przez obywatelkę

Data publikacji 09.05.2016

Obywatelskim ujęciem zakończyła się podróż dla motorowerzysty, który miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. 51 – letni mieszkaniec gm. Ludwin został ujęty przez kierującą po-jazdem marki Renault Megane. Kobieta widząc jakie manewry wykonuje motorowerzysta zabrała mu kluczyki uniemożliwiając dalszą jazdę po czym przekazała w ręce policjantów. Mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godz. 21.00 w miejscowości Kijany gm. Spiczyn. Dyżurny łęczyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o ujęciu przez obywatela nietrzeźwego kierującego. Na miejsce zostali skierowani policjanci.

Jak się okazało 33 – letnia kierująca pojazdem marki Renault Megane zauważyła jadącego motorowerzystę. Mężczyzna jechał tzw. ,,wężykiem” i nie mógł utrzymać równowagi. Kobieta bez chwili zawahania natychmiast zatrzymała swój pojazd. Podbiegła do niego, zabrała kluczyli uniemożliwiając mu dalszą jazdę po czym przekazała w ręce policjantów z łęczyńskiej drogówki.

Motorowerzystą okazał się 51 – letni mieszkaniec gm. Cyców. Mundurowi sprawdzili stan jego trzeźwości. Mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Wkrótce za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Zgodnie z obowiązującym prawem grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci kierują słowa uznania dla zachowania jakim wykazała się kobieta. Dzięki swojej zdecydowanej postawie udaremniła dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu. To, co zrobiła  być może zapobiegło tragedii na drodze. Pamiętajmy, nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego też reagujmy na tego typu przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

MK

Powrót na górę strony