Aktualności

Kraśnik: Okradli 79-latka

Data publikacji 06.05.2016

Wczoraj 79-letni mieszkaniec Kraśnika stracił swoje oszczędności. Dwaj mężczyźni wykorzystując przestępczą okazję ukradło z mieszkania poszkodowanego pieniądze w kwocie 4100 zł. Nieświadomy podstępu 79 latek sam wpuścił przestępców do domu. Kraśniccy policjanci poszukują sprawców i ostrzegają przed wpuszczaniem nieznanych osób do swoich mieszkań.

    Wczoraj Policjanci z Kraśnika zostali powiadomieni o kradzieży pieniędzy z jednego z mieszkań w Kraśniku. Jak ustalono, 79 letni mężczyzna wpuścił nieznanych mu mężczyzn do domu, poprosili go oni o kartkę papieru i coś do pisania. Nieświadomy podstępu starszy mężczyzna użyczył im długopis i papier, jednocześnie został poproszony o pokazanie im dwóch banknotów (50 i 100 złotowego). Mieszkaniec kraśnika przyniósł do pomieszczenia, w którym przebywali mężczyźni kopertę z pieniędzmi w kwocie 4100 zł i okazał banknoty, o które prosili. Jeden z nieznajomych „gości” coś zapisywał na kartce, w tym samym czasie drugi poprosił o wskazanie łazienki. Po wyjściu z łazienki przekazał właścicielowi mieszkania, że w pomieszczeniu rozlała się woda. Starszy mężczyzna udał się do łazienki i zaczął sprzątać. Gdy wrócił do pokoju zauważył, że nieznani mężczyźni wyszli zabierając kopertę z pieniędzmi, a nawet długopis.

    Policjanci rozpoczęli poszukiwania złodziei, ustalono i rysopisy. Patrol  wraz z poszkodowanym 79 latkiem sprawdził teren osiedla i okolicy, niestety poszukiwania sprawców nie przyniosły rezultatu.

   Poszukujemy dwóch mężczyzn w wieku ok. 30 lat, jeden ubrany w ubranie robocze koloru czarnego, drugi bluzę i spodnie dżinsowe koloru siwego. Policjanci proszą o przekazanie wszelkich informacji mogących pomóc w ustaleniu sprawców.

    Ostrzegamy osoby starsze i apelujemy aby nie wpuszczały do domu nieznajomych, oraz nie dawały nikomu pieniędzy. Nie należy również przekazywać żadnych pieniędzy osobom, które telefonicznie podają się za członków rodziny (tzw. „wnuczków”) lub funkcjonariuszy służb i proszą o przekazanie pieniędzy poprzez osoby pośredniczące. W takich przypadkach należy jak najszybciej powiadomić policję.

J.M.

Powrót na górę strony