Aktualności

Puławy: Odpowie za włamania i kradzieże w warunkach recydywy

Data publikacji 06.05.2016

Po niespełna trzech latach przebywania na wolności, z powrotem do aresztu trafił 35-letni mieszkaniec Puław. Policjanci udowodnili zatrzymanemu włamania, kradzieże i kradzież rozbójniczą. Prokurator, na wniosek policjantów, wystąpił o tymczasowy areszt. Zatrzymanemu grozi do 15 lat pozbawienia wolności. Wszystkich przestępstw dopuszczał się w warunkach recydywy.

    Puławscy policjanci od początku tego roku odnotowali kilka kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Ustalenia operacyjne kryminalnych pozwoliły wytypować sprawcę tych przestępstw. Okazał się nim 35 letni mieszkaniec Puław. Trafił do policyjnego aresztu.

    Jak ustalili policjanci mężczyzna wykorzystywał każdy moment, aby okraść pokrzywdzonych. Na początku marca wybił szybę w drzwiach balkonowych domu skąd skradł m.in. telewizor i biżuterię. Kilka dni później włamał się do kolejnego domu skąd skradł piłę spalinową. Na koncie ma również, kradzieże z posesji kosiarek elektrycznych oraz kradzież rozbójniczą. Mężczyzna przywłaszczył pozostawiony na chwilę portfel, a później użył gazu łzawiącego wobec pokrzywdzonego, aby utrzymać go przy sobie. Pod koniec kwietnia włamał się do piwnicy jednego z bloków mieszkalnych gdzie skradł elektronarzędzia oraz słoiki z przetworami.

    Zatrzymany przyznał policjantom, że łupy sprzedał, a za pieniądze kupował alkohol. Policjanci udowodnili zatrzymanemu przynajmniej 8 zarzutów. Kryminalni ustalają, czy zatrzymany nie ma nic wspólnego z innymi, popełnionymi na terenie miasta  przestępstwami.

    Prokurator, na wniosek policjantów, wystąpił o tymczasowy areszt dla 35 latka do którego wczoraj przychylił się sąd. Zatrzymanemu grozi do 15 lat pozbawienia wolności. Wszystkich przestępstw dopuszczał się w warunkach recydywy. Z zakładu karnego wyszedł jesienią 2013 roku, gdzie odsiadywał wyrok za podobne przestępstwa.

MK

 

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.89 MB)

Powrót na górę strony