Aktualności

Łęczna: Marihuana nie trafi na rynek

Data publikacji 05.05.2016

Łęczyńscy policjanci zabezpieczyli 35 sadzonek konopi indyjskich na terenie jednej z posesji w gm. Cyców. Wczoraj 38-latek i jego 37-letni kompan - mieszkańcy powiatu włodawskiego usłyszeli zarzuty. Stróże prawa znaleźli i zabezpieczyli także sprzęt służący do nielegalnej uprawy roślin. Dzisiaj obaj zostaną doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej we Włodawie.

    Policjanci z Wydziału Kryminalnego łęczyńskiej komendy ustalili, że na terenie posesji w gm. Cyców, w której przebywają mieszkańcy powiatu włodawskiego prowadzona jest nielegalna uprawa konopi. Podczas przeszukania mieszkania w salonie oraz na strychu funkcjonariusze ujawnili 35 sadzonek konopi. Znajdowały się w różnym stadium rozwoju. Z zabezpieczonych roślin można było uzyskać ponad 700 gramów suszu. Stróże prawa znaleźli i zabezpieczyli także sprzęt służący do nielegalnej uprawy roślin.

    Wczoraj 38-latek i jego 37-letni kompan mieszkańcy powiatu włodawskiego usłyszeli zarzuty uprawy znacznej ilości konopi. Dodatkowo 38-latkowi przedstawiono zarzuty wytwarzania narkotyków z prowadzonej uprawy oraz posiadania i udzielania marihuany. Dzisiaj mężczyźni zostaną doprowadzeni przed oblicze prokuratora. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

M.K.

Powrót na górę strony