Aktualności

Kraśnik: Spadł z bryczki

Data publikacji 05.05.2016

Ponad półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał powożący bryczką mężczyzna. W trakcie wjeżdżania na posesję z pojazdu zaprzęgowego wprost pod koła spadł jego 55-letni brat. Mężczyzna trafił do szpitala z obrażeniami ciała.

    Kierowanie i jazda pojazdami mechanicznymi,  rowerami, a nawet zaprzęgami konnymi pod wpływem alkoholu jest zabroniona i może być bardzo niebezpieczna. Przekonał się o tym 55 letni mężczyzna, który wczoraj z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

   Policjanci z Kraśnika zostali skierowani na miejsce zdarzenia, w którym obrażeń doznał mieszkaniec gminy Urzędów.  Jak się okazało mężczyzna spadł z bryczki konnej wprost pod jej koła. W wyniku najechania pojazdu na leżącego doznał on obrażeń ciała.

   Sprawdzenie stanu trzeźwości powożącego bryczką brata poszkodowanego wykazało ponad półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do wypadku doszło gdy kierujący pojazdem konnym mężczyzna zsiadł z bryczki, aby otworzyć bramę wjazdową na posesję, w tym momencie konie się spłoszyły i szarpnęły, a siedzący wewnątrz mężczyzna wypadł. Zabezpieczone ślady oraz wyjaśnienia powożącego wskazują, że poszkodowany również był nietrzeźwy.

J.M.

Powrót na górę strony