Aktualności

Łęczna: Zgubiły go gwałtowne manewry

Data publikacji 02.05.2016

Łęczyńscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego pijanego kierowcę. Uwagę mundurowych przykuło dziwne zachowanie kierowcy audi, który gwałtownie ruszał z miejsca, po czym hamował. Jak się okazało, powodem takiego zachowania był jego stan nietrzeźwości.27-latek miał bowiem w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Wczoraj przed godz. 2.00 przy ul. Stefanii Pawlak Łęczyńscy policjanci podczas patrolu zauważyli pojazd marki Audi. Zachowanie kierującego, który gwałtownie ruszał z miejsca po czym hamował, przykuło uwagę funkcjonariuszy. Mundurowi postanowili sprawdzić co jest przyczyną takiego postępowania i zatrzymali pojazd do kontroli drogowej.  

Kierującym okazał się 27 – letni mieszkaniec Łęcznej. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Podróżował razem ze swoim kolegą.

Policjanci zatrzymali 27 – latkowi prawo jazdy. Wkrótce mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem. Zgodnie z obowiązującym prawem grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

MK

 

Powrót na górę strony