Aktualności

Lublin: Zauważyli pijanego kierowcę i powstrzymali od dalszej jazdy

Data publikacji 01.05.2016

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 41 letni kierowca fiata, który wczoraj po południu jechał przez miejscowość Sporniak w gm. Konopnica. Jadącego wężykiem kierowcę zauważyli i powstrzymali od dalszej jazdy świadkowie. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci zatrzymali 41-latka. Okazało się dodatkowo, że mężczyzna poszukiwany jest listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności. 41-latek trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj w godzinach popołudniowych dyżurny KMP w lublinie otrzymał zgłoszenie, z treści którego wynikało, że od Konopnicy w kierunku Sporniaka jedzie najprawdopodobniej pijany kierowca.  Świadek zdarzenie, którym był inny kierowca, widział, że jadący przed nim fiat porusza się  wężykiem. Dyżurny skierował w to miejsce patrol drogówki.

Rajd kierowcy fiata zakończył się w miejscowości Sporniak, kiedy to kierowca toyoty wraz z pasażerami powstrzymali mężczyznę od dalszej jazdy. Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali 41-latka i sprawdzili jego stan trzeźwości. Podejrzenia świadków okazały się jak najbardziej uzasadnione, bowiem w organizmie mieszkańca gm. Konopnica znajdowało się  ponad 2 promile alkoholu.  

Kiedy mundurowi dodatkowo sprawdzili jego dane w policyjnej bazie, okazało się, że ten poszukiwany jest listem gończym wystawionym przez Sąd Rejonowy w Lublinie. Mężczyzna ma bowiem do „odsiadki” 10 miesięcy pozbawienia wolności za - jazdę pod wpływem alkoholu.

41-latek trafił do policyjnego aresztu, zaś jego pojazd został odholowany i zabezpieczony na jednym z parkingów.

Teraz o losie mężczyzny zadecyduje sąd.

Policjanci apelują, by tak jak w tym przypadku, reagować na niebezpiecznie zachowania innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o swoich podejrzeniach.

AK

 

Powrót na górę strony