Aktualności

Kraśnik: Policjanci będą znakować rowery

Data publikacji 29.04.2016

Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower!!! Policjanci z Kraśnika ruszają z akcją znakowania rowerów. Głównym jej celem jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży rowerów poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych na rowery.

Sezon rowerowy już się rozpoczął, na naszych ulicach pojawia się coraz więcej cyklistów. Nasze „maszyny” są kuszące dla złodziei. Pozostawienie bez opieki lub właściwego zabezpieczenia często kończy się utratą naszego sprzętu. Jednym ze sposobów zabezpieczenia, często drogich rowerów,  jest ich oznakowanie. Jak co roku Policjanci z Kraśnika uruchamiają akcję znakowania.

W Komendzie Powiatowej Policji w Kraśniku znakowania roweru można będzie dokonać od drugiej połowy miesiąca maja, w każdy czwartek w godz. 14.00-17.00. W szczególnych przypadkach będzie można oznakować rower również w inne dni, po uzgodnieniu. Informacji w tym przypadku udzielać będzie dyżurny KPP w Kraśniku pod nr  tel. 81 826 22 10

 Znakowanie będzie prowadzone przez wyznaczonych policjantów Wydziału Prewencji kraśnickiej komendy.

Znakowanie rowerów będzie prowadzone również na terenie powiatu. O miejscach i terminach znakowania będziemy informowali na stronie internetowej KPP w Kraśniku , oraz poprzez media lokalne. Najczęściej terminy znakowania będą zbieżne z imprezami publicznymi organizowanymi na terenie miast i gmin powiatu. Informacje będą umieszczane na plakatach dotyczących organizacji tych imprez.

Procedura znakowania polega na wygrawerowaniu specjalnym przyrządem, oznaczenia składającego się z liter i cyfr oraz rejestracji w bazie danych Policji. Każdy oznakowany rower zostanie opatrzony w widocznym miejscu naklejką samoprzylepną informującą o dokonaniu oznakowania roweru.

Mikroudarowa technologia pozwala na wykonanie precyzyjnego oznakowania, a ponadto powoduje zmiany w strukturze materiału wykrywane nawet po powierzchniowym zatarciu znaków.

Elementy podlegające oznakowaniu oraz miejsca wykonania oznaczeń: rama roweru,

Istnieje możliwość oznakowania kilku elementów (zalecane w przypadku rowerów o znacznej wartości)

Znakowanie jest darmowe

Znakowanie roweru i rejestracja danych odbywa się na podstawie:

- dokumentu tożsamości właściciela (osoba pełnoletnia) -[WYMAGANE],

- dowodu zakupu - paragon lub faktura, umowa kupna - sprzedaży, (lub wg. oświadczenia ustnego właściciela).

J.M

Powrót na górę strony