Aktualności

Łęczna: Na targach pracy zachęcali do wstąpienia w swoje szeregi

Data publikacji 29.04.2016

Co trzeba zrobić żeby służyć w policji? Kto ma szanse na służbę w Policji? Jak wyglądają poszczególne etapy rekrutacji? Na te i wiele innych pytań odpowiadali przedstawiciele łęczyńskiej policji podczas targów pracy. Przedsięwzięcie to zostało zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Łęcznej oraz Punkt Pośrednictwa Pracy OHP w Łęcznej.

Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej wzięli udział w Targach Pracy 2016. Targi zostały zorganizowane przez Urząd Pracy w Łęcznej oraz Punkt Pośrednictwa Pracy OHP w Łęcznej. Odbyły się w sali konferencyjnej Centrum Zarządzania Siecia Starostwa Powiatowego w Łęcznej. Podczas targów swoje oferty przedstawiali pracodawcy oraz agencje pośrednictwa pracy. Odwiedzający targi mogli skorzystać z informacji oraz porad prawnych Państwowej Inspekcji Pracy.

Wśród różnego rodzaju firm nie zabrakło również stoiska informacyjnego przygotowanego  przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem zwłaszcza przez kobiety. Osoby poszukujące pracy  miały możliwość bezpośredniego uzyskania szczegółowych informacji dotyczących służby w Policji. Policjantka i pracownik cywilny  odpowiadały na szereg pytań oraz rozdawały ulotki
z informacjami dla zainteresowanych.

Uczestnicy targów pracy zainteresowani wstąpieniem w szeregi Policji mogli dowiedzieć się, jakie wymagania stawiane są kandydatom na policjantów, jak również na jakich zasadach odbywa się rekrutacja do Policji. Dla nich zostały przygotowane ulotki i foldery informacyjne w których znajdowały się m.in. dane dot. poszczególnych etapów procedury kwalifikacyjnej oraz sposobie i miejscu złożenia dokumentów Z kolei na osoby zdeklarowane czekały kwestionariusze osobowe kandydatów do służby w Policji.

Powrót na górę strony