Aktualności

Łęczna: Mali goście w łęczyńskiej komendzie

Data publikacji 28.04.2016

Komendę Powiatową Policji w Łęcznej odwiedziła grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zofiówce. Dzieci zwiedzały budynek komendy, zapoznały się z pracą policjantów. Największą frajdą sprawiło spotkanie z psami policyjnymi oraz prezentacja policyjnego radiowozu.

Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej przybyła grupa  niezwykłych gości. Policjantów odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zofiówce.    Po wejściu do budynku dzieci przyjrzały się pracy oficera dyżurnego na stanowisku kierowania. Duże zainteresowanie u zwiedzających wzbudziło wyposażenie tego pomieszczenia. Ponadto podczas zwiedzania budynku komendy dzieci miały okazję zobaczyć m.in. policyjną strzelnicę.

Dużo radości sprawiło dzieciom oglądanie służbowych radiowozów, do których mogli wejść, usiąść na miejscu kierowcy lub na miejscach przeznaczonych dla osób zatrzymanych. Funkcjonariusze zwracali uwagę na jego wyposażenie świadczące o tym, że jest to pojazd uprzywilejowany.

Kolejnym punktem wycieczki było spotkanie z psami policyjnymi. Przewodnicy  opowiadali do jakiej służby i jakich celów wykorzystywane są nasze czworonożne przyjaciele. Następnie zaprezentowali elementy tresury psów  policyjnych. Swoje umiejętności przed dziećmi prezentował owczarek belgijski do wyszukiwania zapachu narkotyków oraz owczarek niemiecki – pies patrolowo tropiący. Prezentacja policyjnych czworonogów zrobiła na dzieciach niesamowite wrażenie.

 

M.K.

Powrót na górę strony