Aktualności

KWP: "Zawody Ratowników Policyjnych"

Data publikacji 28.04.2016

Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie przeprowadzone zostały eliminacje do Zawodów Ratowników Policyjnych. Zawody mają ma celu podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Celem zawodów było wyłonienie reprezentacji najlepszych policjantów garnizonu lubelskiego do udziału w finałach ogólnopolskich. Do udziału w eliminacjach zgłoszono łącznie 24 dwuosobowych patroli policyjnych.

   W zawodach udział wzięli policjanci posiadający aktualne uprawnienia wynikające z Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Z Komend Miejskich i Powiatowych Policji województwa lubelskiego oraz z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie do udziału w eliminacjach zgłoszono łącznie 24 dwuosobowych patroli policyjnych. Podstawowym celem zawodów jest podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności policjantów z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej oraz upowszechnienie idei i zasad jej udzielania.

Podczas zawodów przeprowadzono następujące konkurencje:

-sprawdzian wiedzy z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy,

-przeprowadzenie interwencji połączonych z udzielaniem kwalifikowanej pierwszej pomocy.

    Celelm eliminacji wojewódzkich jest wyłonienia reprezentacji najlepszych policjantów garnizonu lubelskiego do udziału w finałach Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych, które zostaną przeprowadzone w dniach 18 – 20 maja 2016 roku w Szkole Policji w Słupsku.

 

Powrót na górę strony