Aktualności

Łęczna: Miała prawo jazdy od 3 miesięcy, doprowadziła do zdarzenia drogowego.

Data publikacji 26.04.2016

Łęczyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego do którego doszło wczoraj przed godz. 18.00 na skrzyżowaniu dróg Łęczna – Kijany. 18 – letnia kierująca pojazdem marki Ford Mondeo mieszkanka powiatu łukowskiego nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi marki VW. Kierująca oraz dwie nastoletnie pasażerki zostały przewiezione do szpitala. Apelujemy o ostrożność na drogach.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godz. 18.00. Łęczyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na skrzyżowaniu dróg Łęczna – Kijany doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca pojazdem marki Ford Mondeo jadąc od miejscowości Kijany w kierunku Łęcznej na skrzyżowaniu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi marki VW. W wyniku zderzenia 18 – letnia kierująca fordem oraz jej pasażerki w wieku 14 i 15 lat, mieszkanki powiatu łukowskiego zostały przewiezione do szpitali. Na szczęście nie odniosły poważnych obrażeń. Razem z nimi podróżowała 18 – latka, która nie wymagała pomocy medycznej.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierujących pojazdami.  Kierująca fordem oraz 55 – letni kierujący VW byli trzeźwi.

Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego policjanci zatrzymali młodej kierującej prawo jazdy, które posiadała zaledwie od 3 miesięcy.

 
Apelujemy o ostrożność i rozwagę na drogach.

 

MK

Powrót na górę strony