Aktualności

Kraśnik: Potrącenie na przejściu

Data publikacji 26.04.2016

Kierujący polonezem na przejściu dla pieszych, w rejonie szkoły potrącił 18-latkę. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną mogły być niesprawne hamulce. Pojazd nie miał ważnych badań technicznych. Dziewczyna trafiła do szpitala z obrażeniami ręki oraz kręgosłupa i głowy. Samochód został zabezpieczony do badań przez biegłych z zakresu ruchu drogowego. Ustalenie stanu technicznego pojazdu pozwoli na wyjaśnienie przyczyn zdarzenia. Kierujący będzie odpowiadał za spowodowanie zdarzenia oraz kierowanie pojazdem bez ważnych badań technicznych.

Policjanci z Kraśnika wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego do którego doszło wczoraj na przejściu dla pieszych na ul. Krasińskiego. Przechodząca prawidłowo przez jezdnię 18-latka została potrącona przez nadjeżdżający samochód. Kierujący polonezem po potrąceniu pieszej zatrzymał pojazd kilkanaście metrów za przejściem. Jak wynika ze złożonych przez kierowcę wyjaśnień i wstępnych ustaleń policjantów samochód mógł mieć niesprawne hamulce. Poszkodowana dziewczyna trafiła do kraśnickiego szpitala z obrażeniami ręki, podejrzeniem urazu kręgosłupa i potłuczeniami głowy, na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Dodatkowo policjanci podczas oględzin i kontroli dokumentów pojazdu stwierdzili brak ważnych badań technicznych, czyli według prawa kierowca poloneza jeździł pojazdem, który był niesprawny i nie powinien znaleźć się na drodze. Samochód został zabezpieczony do badań przez biegłych z zakresu ruchu drogowego. Przejście na którym doszło do zdarzenia znajduje się w rejonie szkoły, jazda nieprawnym pojazdem mogła doprowadzić do tragedii.

Sprawny samochód to przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa własnego jak i innych uczestników ruchu drogowego. Warto więc pamiętać o regularnych badaniach diagnostycznych, by nie tylko unikać niepotrzebnych mandatów ale przede wszystkim, by mieć pewność, że nie przyczyniamy się w świadomy sposób do utraty zdrowia czy życia swojego, swoich bliskich czy innych użytkowników drogi. Policyjne dochodzenie ustali szczegółowe okoliczności i jaki wpływ na zdarzenie miała sprawność pojazdu.

 

JM

Powrót na górę strony