Aktualności

Łęczna: Padła ofiarą na wnuczka

Data publikacji 26.04.2016

10 tys. zł. straciła 83 – letnia mieszkanka Łęcznej. Na jej numer telefonu komórkowego zadzwonił mężczyzna podający się za wnuczka. Twierdził, że miał wypadek i potrzebuje pieniędzy na polubowne załatwienie sprawy. Kobieta po wypłacie pieniędzy z banku przekazała je posłańcowi. Po raz kolejny apelujemy o ostrożność i rozsądek.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godz. 14.00 do 83 – letniej mieszkanki Łęcznej na numer telefonu komórkowego zadzwonił mężczyzna podający się za jej wnuczka. Oświadczył, że miał wypadek i potrzebuje pieniędzy ponieważ musi je przekazać poszkodowanemu aby polubownie załatwienie sprawę. Prosił o pożyczenie jakiejkolwiek kwoty. Przejęta kobieta postanowiła pójść do banku. Wypłaciła z konta 10 tys. zł. Pieniądze zgodnie z podaną przez rozmówcę instrukcją przekazała we wskazanym miejscu w Łęcznej  obcemu mężczyźnie, który według ,,wnuczka” miał jemu dostarczyć. O tym, że została oszukana, 83-latka zorientowała się w momencie rozmowy z prawdziwym wnukiem. Teraz oszustów poszukują policjanci.

Po raz kolejny apelujemy o ostrożność i rozsądek w przypadkach, gdy w trakcie rozmowy telefonicznej ktoś prosi nas o pożyczkę pieniędzy. Wyobraźnia oszustów nie zna granic. Wykorzystują oni najczęściej dobre serce ludzi. W takich sytuacjach warto jest się upewnić czy na pewno ktoś z rodziny potrzebuje pieniędzy. Przestrzegajmy też swoich bliskich, znajomych oraz sąsiadów przed oszustami i informujmy ich o tej metodzie działania, aby zapobiec takim zdarzeniom w przyszłości.

 

MK

Powrót na górę strony