Aktualności

Lublin: Potrącił pieszą na pasach i uciekł. Zatrzymany po niespełna godzinie od zdarzenia

Data publikacji 23.04.2016

Policjanci ruchu drogowego KMP w Lublinie ustalili i zatrzymali sprawcę dzisiejszego potrącenia pieszej na ul. Droga Męczenników Majdanka. Kierujący potrącił 69-letnią kobietę przechodzącą przez przejście dla pieszych po czym uciekł z miejsca. Po niespełna godzinie policjanci zatrzymali kierującego na terenie Świdnika. Okazał się nim 73-letni mieszkaniec gm. Bełżyce.

   Do zdarzenia doszło o godzinie 11.45 na ul. Droga Męczenników Majdana. Jak wstępnie ustalili policjanci piesza przechodziła przez przejście od strony cmentarza w kierunku pętli autobusowej. Kierujący przodem pojazdu potrącił kobietę po czym odjechał. Kobieta z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Skierowani na miejsce policjanci z ruchu drogowego KMP Lublinie ustalili, że kierujący najprawdopodobniej wjechał do Świdnika. Tam zatrzymali kierującego skodą. Okazał się nim 73-letni mieszkaniec gm. Bełżyce.

 Jak wynika z ustaleń policjantów mężczyzna był trzeźwy ale po wyjściu z samochodu miał trudności z poruszaniem. Prawdopodobnie jest to przyczyna przebytej choroby. Policjanci już zatrzymali kierującemu prawo jazdy. 73-latek musi się liczyć z odpowiedzialnością spowodowania wypadku drogowego i nie udzielenie pomocy poszkodowanej.

AF.

Powrót na górę strony