Aktualności

Kraśnik: Kierował na podwójnym gazie

Data publikacji 18.04.2016

Kierujący fiatem zjechał do przydrożnego rowu i uszkodził słup energetyczny. Powodem nie były złe warunki atmosferyczne w momencie zdarzenia, ale jego nietrzeźwość. Mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Na szczęście ani on ani inne osoby nie odniosły obrażeń. Nieodpowiedzialny kierowca już stracił prawo jazdy. Teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości poniesie odpowiedzialność karną.

Policjanci z Kraśnika  w godzinach porannych zostali skierowani na miejsce zdarzenia drogowego. Na ulicy Lubelskiej, w ciągu drogi krajowej nr 19, kierujący dostawczym fiatem zjechał z drogi i po przejechaniu przydrożnego rowu zaczepił i uszkodził słup energetyczny.

W momencie zdarzenia, po padającym deszczu nawierzchnia była śliska, lecz nie to było przyczyną zdarzenia. Policjanci po przybyciu na miejsce stwierdzili, że kierowca jest pod wpływem alkoholu. Wynik badania wskazał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kierujący pojazdem 37 letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Wilkołaz został przewieziony do komendy celem wykonania kolejnych badań i sporządzenia dokumentacji policyjnej ze zdarzenia. Jego zachowanie w trakcie czynności wskazywało, że nie zdawał sobie sprawy jakie niebezpieczeństwo mógł spowodować wsiadając za kierownicę po alkoholu. Jego Prawo jazdy zostało zatrzymane i sporządzona została dokumentacja procesowa. Za swój bezmyślny czyn będzie odpowiadał przed sądem, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

JM

Powrót na górę strony