Aktualności

Biała Podl.: Broń i trofea myśliwskie u 35-latka z gminy Tuczna

Data publikacji 18.04.2016

Zarzuty posiadania broni i kłusownictwa usłyszał 35-letni mieszkaniec gminy Tuczna. Mężczyzna i jego dwaj koledzy zostali zatrzymani w kompleksie leśnym, po sygnale o próbie kłusownictwa. Mieli przy sobie broń długą. Po przeszukaniu posesji zatrzymanych mężczyzn, w którym uczestniczył specjalnie wyszkolony pies Straży Granicznej, policjanci zabezpieczyli kolejną jednostkę broni i 170 sztuk amunicji.

W nocy z czwartku na piątek policjanci z KP w Wiszniach reagując na sygnał o możliwym kłusownictwie zatrzymali w kompleksie leśnym trzech mieszkańców gminy Tuczna w wieku od 28 do 35 lat. Podczas przeszukania samochodu marki VW, którym przyjechali do lasu ujawniono broń palną długą, typu sztucer. Cała trójka została osadzona w policyjnym areszcie. Następnego dnia policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej, wykorzystując ich psa służbowego, wyszkolonego do wyszukiwania materiałów wybuchowych i broni, przeszukali posesje zatrzymanych mężczyzn. W efekcie przeszukań mundurowi znaleźli kolejną jednostkę broni gładkolufowej, typu dubeltówka, z zamontowaną lunetą, 170 sztuk różnego rodzaju amunicji, a także trofea myśliwskie z porożami.

W sobotę w prokuraturze jeden z zatrzymanych - 35-letni mieszkaniec gminy Tuczna - usłyszał zarzuty posiadania obu jednostek broni palnej i amunicji oraz zarzuty kłusownictwa czterech saren i dzika. Ponadto prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut usiłowania kłusownictwa w nocy, której doszło do zatrzymania mężczyzn. Z ustaleń śledczych wynika, że oddał on już wówczas niecelny strzał do jelenia. Po czynnościach związanych z przedstawieniem zarzutów prokurator zastosował wobec 35-latka dozór Policji. Zarzuty posiadania broni usłyszał również jego 28-letni kompan. Jak się okazało przechowywał on na swojej posesji broń należącą do 35-latka.

JJ

Powrót na górę strony