Aktualności

Świdnik: Uwaga na oszustów

Data publikacji 18.04.2016

Świdniccy policjanci prowadzą czynności w sprawie oszustwa na szkodę 92-letniej mieszkanki Świdnika. Młody mężczyzna podał się za pracownika ZUS. Poinformował ją, iż ZUS przyznał jej dodatek w kwocie 100zł i poprosił o wydanie mu reszty z banknotu 200zł. W trakcie rozmowy ze starszą panią sprawca wykorzystał jej nieuwagę i zabrał z jej portfela 1000zł, o czym zorientowała się dopiero po jego wyjściu.

    W miniony piątek w Świdniku w godzinach popołudniowych do mieszkania zamieszkującej samotnie 92-latki zapukał młody mężczyzna podający się za pracownika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Nieznajomy poinformował ją, iż ZUS przyznał jej dodatek w kwocie 100zł i poprosił o wydanie mu reszty z banknotu 200zł. W trakcie rozmowy ze starszą panią sprawca wykorzystał jej nieuwagę i zabrał z jej portfela 1000zł, o czym zorientowała się dopiero po jego wyjściu.

    Świdnicka Policja prowadzi czynności zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności zdarzenia i zatrzymania sprawcy, apelując jednocześnie o ostrożność i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi osobami. W razie wątpliwości co do rzeczywistej tożsamości niespodziewanego gościa podającego się za pracownika jakiejkolwiek z instytucji należy niezwłocznie skontaktować się z Policją, szczególnie jeśli składa on atrakcyjną ofertę finansową pod warunkiem przekazania mu posiadanych pieniędzy.

P.L.

Powrót na górę strony