Aktualności

Biłgoraj: Ujawnili podrobione akcesoria samochodowe

Data publikacji 16.04.2016

Na blisko 25 000 złotych strat narażone zostały znane zagraniczne firmy samochodowe, których podrobione znaki towarowe ujawnili policjanci na oferowanych do sprzedaży m.in. pilotach do kluczy, kluczach i brelokach. Trefny towar oferował do sprzedaży 35-latek z Zamościa w punkcie usługowo-handlowym w Biłgoraju. Nielegalne używanie znaku towarowego zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Nielegalne towary ujawnione zostały na terenie  Biłgoraja. W jednym z punktów usługowo-handlowych  policjanci zespołu do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją ujawnili klucze, piloty i breloki oferowane do sprzedaży przez mieszkańca Zamościa. Towary nosiły podrobione znaki towarowe  różnych firm samochodowych.   Oryginale akcesoria samochodowe opisanych firm mieszczą się w cenach od 100 do nawet 800 złotych. Podczas czynności przeszukania funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli blisko 100 sztuk podrobionych pilotów, kluczy i breloków. Wstępnie oszacowane starty na jakie narażone zostały firmy wyniosły niemal 25 000 złotych.
Wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze w kierunku naruszenia przepisów Ustawy prawo własności przemysłowej. Nielegalne używanie znaku towarowego zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

M.W

Powrót na górę strony