Aktualności

Biłgoraj: Uwaga wypadki! Czołówka w Markowiczach

Data publikacji 15.04.2016

Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków drogowych, do których doszło wczoraj na terenie powiatu biłgorajskiego. W Markowiczach na drodze W835, w wyniku czołowego zderzenia volkswagena i renaulta, 19-letni pasażer pierwszego pojazdu z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany pogotowiem lotniczym do lubelskiego szpitala. Z kolei w Biłgoraju przy Alei Jana Pawła II kierowca samochodu marki kia nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu mazdy. W tym przypadku do szpitala z obrażeniami trafił także młody człowiek, 19-letni kierujący mazdy.

Dwaj ranni 19-latkowie trafili do szpitali w Biłgoraju i Lublinie na skutek wypadków drogowych jakie wydarzyły się w Biłgoraju przy Al. Jana Pawła II oraz w miejscowości Markowicze. Do pierwszego zdarzenia doszło około godziny 14.00  w Biłgoraju. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 55-letni kierujący samochodu kia nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo drogą z pierwszeństwem 19-letniemu kierowcy mazdy. Obaj uczestnicy wypadku byli trzeźwi. W wyniku zderzenia samochodów, do szpitala  trafił 19-latek z mazdy.


Niedługo po tym, bo tuż po godzinie 15.00 w Markowiczach na drodze W 835 czołowo zderzyły się volkswagen i renault. Kierująca volkswagena niezachowania należytej odległości od poprzedzającego pojazdu i aby uniknąć zderzenia zjechała na przeciwny pas ruchu doprowadzając do zderzenia z jadącym z przeciwka renault. 18-letnia kierująca volkswagena z gm. Obsza podróżowała wraz z 19-letnim pasażerem. Młody mężczyzna z poważnymi obrażeniami ciała został zabrany lotniczym pogotowiem ratunkowym do lubelskiego szpitala. Renaultem kierował z kolei 35-latek z gm. Biłgoraj. Kierującym nic się nie stało, oboje byli trzeźwi.


Obecnie funkcjonariusze ustalają wszystkie szczegóły obu zdarzeń.

MW

Powrót na górę strony