KWP: Ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

KWP: Ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy

Data publikacji 13.04.2016

Dziś podczas uroczystej zbiórki w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. Rotę ślubowania wypowiedziało 17 młodych policjantów. Służbowe legitymacje wręczył im I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Sławomir Zagojski. Wśród nowo przyjętych policjantów jest 9 kobiet i 8 mężczyzn.

   Dzisiejszy nabór nowych funkcjonariuszy jest drugim w tym roku. Siedemnastu policjantów zebranych na uroczystym apelu ślubowało „służyć wiernie narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polski porządek prawny, strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”.

   Nowych funkcjonariuszy powitał w szeregach I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Sławomir Zagojski. W uroczystości wzięła udział także kadra kierownicza lubelskiego garnizonu.

   Wśród nowych policjantów jest 9 kobiet i 8 mężczyzn. 13 osób posiada wyższe wykształcenie. Policjanci po odbyciu szkolenia podstawowego w szkole Policji trafią do następujących  komend:  W Lublinie - 7, Łukowie - 2, Tomaszowie Lubelskim - 2,  Chełmie - 1 , Zamościu - 1, Krasnymstawie - 1, Świdniku -1, oraz 2 osoby do Oddziału Prewencji Policji. Największą liczbę punktów uzyskał p. Kamil Dybkowski przyjęty do KMP w Lublinie. W tym roku do lubelskiego garnizonu Policji przyjęto łącznie  115 nowych funkcjonariuszy.  

AF.