Opole Lub.: Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie z mieszkańcami Dąbrowy Wronowskiej
W czwartek podczas spotkania w Dąbrowie Wronowskiej policjanci rozmawiali o powstaniu „krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”. Założenia nowego narzędzia analizowano w kontekście czynów zabronionych popełnionych w powiecie opolskim i gminie Poniatowa.
Podczas spotkania, policjanci opowiadali o funkcjach mapy zagrożeń, prezentowali zjawiska kryminalne występujące zarówno w powiecie jak i poszczególnych gminach. Największym zainteresowaniem cieszyły się dane dotyczące gminy Poniatowa. Uczestnicy chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat mapy wyrażając uznanie dla jej czytelności.
W czasie spotkania nie zabrakło również tematów wynikających z bieżących problemów mieszkańców. Mówili oni o potrzebie bliższego kontaktu uczniów lokalnej szkoły z policjantami oraz potrzebie utworzenia chodnika w pobliżu szkoły. Policjanci ostrzegali przed oszustami i opowiadali o najnowszych metodach ich działania szczególną uwagę przywiązując do zdarzeń z terenu powiatu i województwa. Uczestniczący w spotkaniu nauczyciele z zainteresowaniem słuchali o szkodliwości dopalaczy.
Z założenia, „mapy zagrożeń” mają być narzędziami, które pozwolą na jeszcze bardziej owocną współpracę Policji i innych podmiotów w celu ujawniania i przeciwdziałania okolicznościom zagrażającym bezpieczeństwu obywateli. Pomogą też lepiej zarządzać siłami i środkami policyjnymi. Oprócz założonych celów spełniają jednocześnie nieocenioną rolę powodując zbliżenie się policjantów do lokalnej społeczności, od której mogą dowiedzieć się o potrzebach mieszkańców powiatu i dostosować do nich kierunki swoich działań.
EŻ