Aktualności

Lublin: To 14-latki niszczyły słupki latarni

Data publikacji 08.04.2016

Wczoraj na IV komisariat razem z rodzicami zgłosiły się dwie sprawczynie zniszczenia słupków latarni przy ulicy Głębokiej 39. Okazało się, że są to 14-letnie mieszkanki Lublina. Obie dziewczyny usłyszały zarzuty i będą odpowiadać za swoje czyny przed sądem dla nieletnich. Policjanci poszukują jeszcze jednej kobiety, która dokonała identycznego przestępstwa w dniu 23 marca br.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z IV komisariatu w Lublinie. Funkcjonariusze „z czwórki” zabezpieczyli monitoring, na którym zarejestrowane zostały młode kobiety idące wzdłuż budynku centrum badawczego UMCS przy ul. Głębokiej 39 w kierunku miasteczka akademickiego. Kobiety idąc chwiejnym krokiem, przewracały się. W pewnym momencie jedna z nich zaczęła kopać w słupki latarni, a następnie dołączyła do niej druga z kobiet, ubrana w ciemne spodnie z rozdarciami na kolanach.  Do tego zdarzenia doszło 18 marca br. około godziny 21. Kilka dni później tj. 23 marca br.  doszło do analogicznego zdarzenia. Tym razem sprawczyni, znów uszkodziła słupki, które do czasu naprawy zostały ustawione.

  

Wczoraj do IV komisariatu Policji w Lublinie zgłosiły się dwie nastolatki, które przyprowadzili rodzice. 14-latki przyznały się do uszkodzenia słupków w dniu 18 marca. Obie zostały przesłuchane i usłyszały zarzuty. Nie potrafiły wytłumaczyć dlaczego dopuściły się tych czynów. Za swoje zachowanie odpowiadać będą teraz przed sądem dla nieletnich.

Film To 14-latki niszczyły słupki latarni


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik To 14-latki niszczyły słupki latarni (format flv - rozmiar 12.48 MB)

Policjanci poszukują jeszcze jednej kobiety, która dopuściła się analogicznego czynu 23 marca br. Osoby, które ją rozpoznają, proszone są o kontakt z oficerem dyżurnym IV komisariatu tel. (81) 535-48-00, lub 997.

KG

Powrót na górę strony