Aktualności

Krasnystaw: Drogowi piraci na terenie powiatu

Data publikacji 08.04.2016

Prawie 200 km/h motocyklem z pasażerką, 142km/h w terenie zabudowanym przez Fajsławice, wyprzedzanie na linii podwójnej ciągłej, to tylko niektóre wykroczenia ujawnione podczas pracy funkcjonariuszy krasnostawskiej drogówki w pierwszym kwartale tego roku.

Prawie 1700 wykroczeń ujawnili w pierwszym kwartale tego roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie. Z tego ponad 1093 polegało na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości. Na listę niechlubnych rekordzistów wpisał się 20-letni mieszkaniec Zamościa, który na motocyklu wraz z pasażerką pędził prawie 200 km/h. Nie posiadał on kategorii prawa jazdy uprawniającej do kierowania tego typu motocyklami. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, na pozostałe kategorie. Z uprawnieniami na 3 miesiące pożegnał się również 32-letni mieszkaniec powiatu zamojskiego, który wraz z pasażerką jechał na obszarze zabudowanym, przez Fajsławice 142 km/h. Policyjny videorejestrator udokumentował również wyczyny innych piratów drogowych, którzy z powodu przekroczenia w terenie zabudowanym dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h stracili uprawnienia do kierowania i musieli zapłacić wysokie mandaty.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek. Przypominamy, iż od maja 2015r. za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50km/h policjanci zatrzymują prawo jazdy.

P.W.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 21.51 MB)

Powrót na górę strony