Aktualności

Krasnystaw: Przewoził kontrabandę w specjalnie przerobionym BMW

Data publikacji 06.04.2016

Ponad 1500 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych ujawnili wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Krasnegostawu. Bezakcyzowe papierosy w specjalnie przerobionym BMW, przewoził 41-letni mężczyzna. Nielegalny towar jest już w policyjnym depozycie. Wartość strat na rzecz skarbu państwa to ponad 25 tysięcy złotych.

   Wczoraj w godzinach popołudniowych w miejscowości Zażółkiew gm. Krasnystaw policjanci krasnostawskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki BMW. Okazał się nim mężczyzna bez stałego miejsca zameldowania, który wiózł ze sobą papierosy bez polskich znaków akcyzy. W trakcie dokładnej kontroli pojazdu okazało się, że samochód którym jechał 41-latek był dostosowany do przewozu tego typu nielegalnego towaru. Przerobiona była w nim ściana grodziowa za tylną kanapą oraz miejsce na koło zapasowe.

   Łącznie w samochodzie zabezpieczono 1529 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar trafił do policyjnego depozytu. Wartość strat skarbu państwa oszacowano na kwotę ponad 25 tysięcy złotych. Policjanci zabezpieczyli także pojazd, który służył do przewozu kontrabandy.

   Zgodnie z obowiązującymi przepisami za tego typu przestępstwo grozi grzywna oraz przepadek zabezpieczonego towaru.  Ponadto musi się on liczyć z możliwością utraty przerobionego pojazdu.

P.W
 

Powrót na górę strony