Ryki: Odpowie za rozbój z użyciem noża - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Ryki: Odpowie za rozbój z użyciem noża

Data publikacji 05.04.2016

Policjanci z Dęblina zatrzymali sprawcę rozboju. 25 latek w niedzielny wieczór grożąc nożem skradł pokrzywdzonemu pieniądze oraz papierosy. Był pod wpływem alkoholu. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

    W niedzielny wieczór  policjanci z Dęblina otrzymali informację od pokrzywdzonego, że kilka chwil wcześniej został zaatakowany przez młodego mężczyznę, który skradł mu pieniądze i papierosy. Na ul. Warszawskiej w Dęblinie, w okolicy wiaduktu kolejowego, znany mu 25-letni mieszkaniec Dęblina, z którym wcześniej spożywał alkohol używając noża  zażądał wydania rzeczy osobistych. 60-letni mieszkaniec Dęblina  obawiając się o swoje zdrowie wydał mu posiadaną przy sobie  niewielka kwotę pieniędzy oraz papierosy. Sprawca oddalił się w nieznanym kierunku.

    Wczoraj przed południem policjanci zatrzymali 25-latka na terenie Dęblina. Był pod wpływem alkoholu. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W przeszłości był już karany. Za to przestępstwo grozi do 15 lat pozbawienia wolności. Policjanci wnioskują o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd zdecyduje o jego dalszym losie.

J.W.