Aktualności

Tomaszów Lub.: Odpowie za kłusownictwo

Data publikacji 04.04.2016

50-latek usłyszał zarzut za posiadanie bezprawnie pozyskanej tuszy oraz trofeów zwierząt łownych. Mężczyzna przyznał się do kłusowania i pokazał dwa miejsca w których założył wnyki. Wchodzenie w posiadanie zwierzyny za pomocą wnyków stanowi przestępstwo podlegające karze do 5 lat pozbawienia wolności.

   Tomaszowscy kryminalni, pod koniec tygodnia, na podstawie pozyskanych informacji weszli na posesję 50-latka mieszkańca gm. Lubyczy Królewskiej. Podczas przeszukania budynków gospodarczych ujawnili głowę z rogami kozła oraz oprawioną z sierści tuszę. Mężczyzna przyznał się do kłusowania i pokazał  dwa miejsca w których założył wnyki. Na miejscu w lesie podczas oględzin ujawniono resztę tuszy. Kłusownik usłyszał zarzut za posiadanie bezprawnie pozyskanej tuszy oraz trofeów zwierząt łownych.

   Kłusownictwo jest przestępstwem. Już samo posiadanie, wytwarzanie czy wprowadzanie do obrotu narzędzi i urządzeń przeznaczonych do kłusownictwa jest przestępstwem podlegającym grzywnie, karze ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku. Natomiast wchodzenie w posiadanie zwierzyny za pomocą wnyków, dołów, trucizn, samostrzałów czy też broni i amunicji innej niż myśliwska – stanowi przestępstwo podlegające karze do 5 lat pozbawienia wolności.

A.G.

Powrót na górę strony