Aktualności

Biłgoraj: Zdarzenie drogowe autobusu i dwóch osobówek

Data publikacji 01.04.2016

Kierująca oplem 20-letnia kobieta z gm. Księżpol podczas nieprawidłowego manewru wyprzedzania doprowadziła do zderzenia z pojazdem osobowym BMW, którym kierował 19-latek z gm. Księżpol oraz autobusem marki autosan, którym kierował 54- latek z gm. Obsza. Wszyscy kierujący byli trzeźwi. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznało czworo uczestników.

Wczoraj na trasie W-835 w miejscowości Markowicze gm. Księżpol około godziny 15:00 doszło do zdarzenia drogowego autobusu i dwóch osobówek. Kierująca oplem 20-latka z gm. Księżpol podczas nieprawidłowego manewru wyprzedzania doprowadziła do zderzenia z pojazdem osobowym BMW, którym kierował 19- latek z gm. Księżpol oraz autobusu marki autosan, którym kierował 54-latek z gm. Obsza. Pojazdy poruszały się w kierunku miejscowości Tarnogród. Kierująca oplem usiłowała wyprzedzić autobus nie upewniając się uprzednio czy ma taką możliwość. Pojazd BMW w tym czasie znajdował się już na lewym pasie jezdni. 20-latka z opla w konsekwencji swojego manewru uderzyła w pojazd BMW i autobus a następnie zjechała do lewego przydrożnego rowu dachując nim. Wszyscy kierujący byli trzeźwi. Do szpitala z obrażeniami ciała trafiło czworo uczestników zdarzenia. Dwóch pasażerów BMW 19-latek i 18-latek z gm. Obsza oraz kierująca 20-latka z opla i jej pasażerka 18-latka z gm. Obsza. Obie panie pozostały w szpitalu na obserwacji.

W tym przypadku okazało się, że groźnie wyglądające zdarzenie zakończyło się, jako kolizja drogowa, jednak apelujmy do kierowców, aby podczas trudnych warunków na drodze wykazali się rozwagą i czujnością podczas jazdy.

M.S.

Powrót na górę strony