Aktualności

Lublin: Seryjny włamywacz trafił do aresztu

Data publikacji 26.03.2016

Policjanci zatrzymali 36-latka, który odpowie za serię włamań i kradzieży. Mężczyzna na swoim koncie ma kradzież samochodu marki Skoda Superb oraz 3 usiłowania i 22 kradzieże z włamaniem do pomieszczeń i urządzeń na terenach myjni samochodowych. 36-latek na wniosek policji i prokuratury został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Funkcjonariusze na poczet przyszłej kary zabezpieczyli od niego samochód osobowy.

36-letni mężczyzna został zatrzymany w wyniku współpracy policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie i Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że jest to seryjny włamywacz i złodziej działający na terenie znacznej części kraju.

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze udowodnili mu kradzież samochodu marki Skoda Superb o wartości 80 tys. złotych, do której doszło na przełomie 2015/2016 roku na terenie Lublina. Mężczyzna odpowie również za 22 kradzieże z włamaniem i 3 usiłowania kradzieży z włamaniem do pomieszczeń i urządzeń na terenach myjni samochodowych. Mężczyzna najczęściej włamywał się do automatów i rozmieniarek pieniędzy.

36-latek usłyszał zarzuty włamań i kardzieży, do których popełnienia się przyznał. Łączna wartość strat powstała w wyniku jego działalności przestępczej to około 260 tys. złotych. Policjanci na poczet przyszłej kary zabezpieczyli od niego samochód osobowy marki Audi. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

KG

Powrót na górę strony