Aktualności

Ryki: Obywatel Armenii przewoził kontrabandę

Data publikacji 24.03.2016

Blisko 2 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy wykryli i zabezpieczyli policjanci z Dęblina. Kontrabanda przechowywana była w samochodzie obywatela Armenii. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano na kwotę ponad 30 tysięcy złotych.

Dzisiaj przed godz. 6.00 policjanci dęblińskiego komisariatu na jednej z ulic miasta zauważyli samochód na obcych tablicach rejestracyjnych. Kierujący na widok policjantów zaczął nerwowo się zachowywać. Osobowy land rover został zatrzymany do kontroli. Już po otworzeniu drzwi wyjaśniło się zachowanie kierowcy, 43-letniego obywatela Armenii. W samochodzie funkcjonariusze znaleźli nielegalne papierosy różnych marek zapakowane w worki. Policjanci zabezpieczyli blisko 2 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych. Uszczuplenie podatku na szkodę Skarbu Państwa oszacowano na kwotę ponad 30 tysięcy złotych.

Nielegalny towar został zabezpieczony. Obywatel Armenii trafił do policyjnego aresztu. Za swoje postępowanie odpowie teraz przed sądem.

JW

Powrót na górę strony