Aktualności

Zamość: Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 22.03.2016

Dwa promile alkoholu w organizmie miał 53-letni mieszkaniec Zamościa, kierujący alfa romeo. Mężczyzna zatrzymany został dzięki czujności innego kierowcy, który udaremnił mu dalszą jazdę i zabrał kluczyki. Wkrótce 53-latka czeka odpowiedzialność przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień nawet na 10 lat.

    Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 9.00 w m. Hutki. Dyżurny zamojskiej policji poinformowany został o ujęciu kierującego samochodem alfa romeo, który jest nietrzeźwy. Informację przekazał inny użytkownik drogi któremu, kierowca alfy nie udzielił pierwszeństwa, zmuszając do gwałtownego hamowania. Kiedy pojazd zatrzymał się w autobusowej zatoczce, kierowca jadącego za nim volkswagena również się zatrzymał. Wówczas wyszło na jaw, że kierujący pojazdem alfa znajduje się pod działaniem alkoholu. Potwierdziło to przeprowadzone przez policjantów badanie. Wynik, pokazał w organizmie 53-latka 2 promile alkoholu.

   Wkrótce 53-latek za popełniony czyn odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień do kierowania nawet na 10 lat.

J.K.

Powrót na górę strony