Aktualności

Puławy: Zaatakowali policjanta po służbie. Już usłyszeli zarzuty

Data publikacji 22.03.2016

Do policyjnego aresztu trafiło troje mieszkańców Lublina. W sobotę, na stacji paliw zaatakowali będącego po służbie policjanta. Wiedząc, ze jest to funkcjonariusz, uderzyli go w głowę i zagrozili pozbawieniem życia. Następnie chryslerem oddalili się w kierunku miasta. Już następnego dnia wpadli w ręce kryminalnych. Wczoraj dwoje z nich usłyszał zarzuty wywierania wpływu na czynności, uszkodzenia ciała oraz gróźb karalnych.

W sobotę wieczorem policjant po służbie tankował swój pojazd na stacji paliw na ul. Lubelskiej. W tym samym czasie na stacji przebywali dwaj mężczyźni. Jeden z nich, będąc pod widocznym wpływem alkoholu, zachowywał się wulgarnie oraz próbował wywołać awanturę. Kiedy puławski policjant zwrócił uwagę, ten uderzył go w głowę.

Kiedy sprawcy  rozpoznali w nim funkcjonariusza,  zagrozili pozbawieniem życia. Następnie  dwóch mężczyzn i dwie kobiety oddaliły się chryslerem w kierunku miasta.

W niedzielę zostali zatrzymani przez kryminalnych.  Byli to mężczyźni w wieku 38 i 33 lat oraz 25 letnia kobieta, wszyscy mieszkańcy Lublina.

Wczoraj 38 latek usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała oraz wypowiadania gróźb karalnych.  Z kolei  25 latka, która kierowała pojazdem, usłyszała zarzut wywierania wpływu na czynności urzędowe.

Zatrzymanym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

MK

 

Powrót na górę strony