Aktualności

KWP: „Z nami bezpiecznie i ekologicznie”

Data publikacji 21.03.2016

Pokaz sprzętu policyjnego, wojskowego, czy sprawności zespołu Jednostki Ratowniczo Gaśniczej – to tylko niektóre atrakcje jakie czekały na kilkuset uczniów podczas dzisiejszej konferencji pn. "Z nami bezpiecznie i ekologicznie". Poszczególni przedstawiciele służb zaprezentowali uczniom zadania, które wykonują podczas codziennej służby. W konferencji uczestniczył m.in. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie mł.insp. Robert Szewc, szefowie pozostałych służb mundurowych naszego województwa, przedstawiciele władz miasta oraz członkowie Lubelskiej Grupy Wojewódzkiej IPA (International Police Association). Impreza odbyła się pod patronatem Prezydenta Miasta Lublin.

               

   Dziś w godzinach 10.00 do 14.00 w hali widowiskowo-sportowej Globus odbyła się konferencja pn. „Z nami bezpiecznie i ekologicznie”. Panele edukacyjne prowadzone były przez przedstawicieli służb mundurowych takich jak: Wojsko, Policja, PSP, Żandarmeria Wojskowa, Straż Miejska, oraz Zespół Ratownictwa Medycznego i Grupę Capital. Program " Z nami bezpiecznie i ekologicznie"  skierowany jest do dzieci i młodzieży szkolnej. Jego nadrzędnym celem jest promowanie postaw proekologicznych, nauka ekologicznego i zdrowego trybu życia, a także przekazanie podstawowych informacji na temat zasad bezpieczeństwa.  Jeden z paneli edukacyjnych prowadzili policjanci z Wydziału Ruchu Drgowego KWP w Lublinie. Poświecony był bezpieczeństwu pieszych, w tym najmłodszych. Wiele uwagi zrwócono na to,  jak bezpiecznie poruszać się  po drodze by nie stać się ofiarą wypadku.

              

   Uczniowie kilku lubelskich  szkół mogli poznać zadania, które służby mundurowe oraz instytucje dbające o bezpieczeństwo wykonują na co dzień. Czekały na nich także atrakcje takie jak: pokaz sprawności zespołu Jednostki Ratowniczo Gaśniczej, pokaz tresury psa służbowego, czy pokaz sprawności robota pirotechnicznego przez policyjnych antyterrorystów, a także pokaz ratownictwa medycznego. Uczniowie mogli korzystać z symulatora 3D oraz toru przeszkód  z wykorzystaniem alkogogli.

                

   Na zewnątrz  uczestnicy mogli zobaczyć wystawy sprzętu:

Policjanci prezentowali radiowozy z wideorejestratorem, motocykl oraz stanowisko dowodzenia Oddziału Prewencji Policji.

Straż Pożarna przygotowała wozy bojowe, oraz wspólnie z Zespołem Ratownictwa  Medycznego pokaz udzielania pomocy ofiarom wypadku.

Wojsko Polskie-Garnizon Lubelski  zaprezentował sprzęt oraz zachęcał do poczęstunku wojskową grochówką z kuchni polowej.

Żandarmeria Wojskowa zaprezentowała symulator dachowania, Straż Miejska – pojazd „Ekopatrol”, Grupa Rekonstrukcji Historycznych „Front- pokaz pojazdów i umundurowania z epoki MO. Na miejscu odbył się również pokaz grupy Wrak Race.

 

Film „Z nami bezpiecznie i ekologicznie”

Pobierz plik „Z nami bezpiecznie i ekologicznie” (format mp4 - rozmiar 28.89 MB)

 

Zobacz zdjęcia z konferencji  „Z nami bezpiecznie i ekologicznie”.

AF.

Powrót na górę strony