Biała Podlaska: Sześć osób zatrzymanych do rozboju - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Biała Podlaska: Sześć osób zatrzymanych do rozboju

Data publikacji 18.03.2016

Sześć osób zatrzymali policjanci w związku z rozbojem, do którego doszło w środę. Tego dnia pokrzywdzony bialczanin został wywieziony z miasta, gdzie sprawcy, bijąc kijami po całym ciele i grożąc, żądali wydania samochodu i pieniędzy. Bezpośrednio po zgłoszeniu funkcjonariusze zatrzymali sześć osób, które mogą mieć związek z tym zdarzeniem. Dzisiaj będą z nimi wykonywane czynności procesowe.

    Z przyjętego zawiadomienia wynika, że pokrzywdzony został wywieziony swoim samochodem nad zalew w okolicach miasta, gdzie grożono mu, a następnie został obnażony i pobity kijami. Sprawcy zabrali mu kluczyki do wartego 2,5 tys. zł samochodu marki Audi oraz klucze do stancji, z której następnie ukradli laptopa o wartości 500 zł. Żądali również przekazania im określonej kwoty pieniędzy. Pokrzywdzony, obawiając się gróźb napastników, na zgłoszenie przestępstwa zdecydował się dopiero po kilku godzinach.

    Funkcjonariusze Wydziału dw z Przestępczością Przeciwko Mieniu szybko zatrzymali osoby, które mogą mieć związek z tym zdarzeniem. Zatrzymani to mieszkańcy Białej Podlaskiej: czterech mężczyzn w wieku od 26 do 31 lat oraz dwie bialczanki - 18 i 20-latka. W trakcie zatrzymania w etui telefonu 18-latki znaleziono również niewielką ilość marihuany.

    Materiały sprawy trafiły już do bialskiej prokuratury, która będzie w tej sprawie prowadziła śledztwo. Dzisiaj z zatrzymanymi będą wykonywane czynności procesowe. Po analizie zebranego przez śledczych materiału dowodowego prokurator zadecyduje w jakim charakterze będą przesłuchiwane zatrzymane osoby oraz podejmie decyzje o ewentualnej konieczności zastosowania wobec nich środka zapobiegawczego.

J.J.