Aktualności

Lubartów: Oszustw internetowy zatrzymany

Data publikacji 16.03.2016

Wspólne działania policjantów z Lubartowa oraz Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie doprowadziły do ustalenia i zatrzymania sprawcy kilkudziesięciu oszustw internetowych. 29-latek z gminy Uścimów był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu. Za oszustwa grozi mu do 8-lat pozbawienia wolności.

      Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie zatrzymali 29 –latka z terenu gminy Uścimów podejrzewanego o szereg oszustw internetowych. Ponadto mężczyzna był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu. Oszust wpadł w swojej kryjówce na terenie powiatu Hrubieszowskiego. Był całkowicie zaskoczony obecnością mundurowych.

     W trakcie czynności procesowych zatrzymany usłyszał kilkadziesiąt zarzutów z całej palety oszustw internetowych. Między innymi wyłudził kilka pożyczek gotówkowych z  instytucji kredytowych. Mężczyzna jednak najczęściej oszukiwał i wyłudzał pieniądze za pomocą popularnych portali ogłoszeniowych gdzie wystawiał w atrakcyjnych cenach sprzęt elektroniczny. Na atrakcyjne ceny wystawianych przez niego konsol do gier i smartfonów dało nabrać się kilkanaście osób. Oszukani po wpłaceniu pieniędzy zakupionego towaru nie dostawali. Łączna suma strat spowodowanych przez 29 – latka to na chwilę obecną co najmniej 10 tysięcy złotych. Decyzją prokuratora Łukasz G. został objęty dozorem policji. Za oszustwa grozi do 8 – lat pozbawienia wolności.

 

G.P.

Powrót na górę strony