Aktualności

Data publikacji 16.03.2016

Dzisiaj rycką komendę odwiedzili uczniowie klas o profilu policyjnym z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sobieszynie. Uczniowie mieli możliwość przyjrzenia się pracy ryckich funkcjonariuszy w nowym funkcjonalnym budynku. Mogli też skonfrontować swoje wyobrażenia dotyczące pracy policjanta z rzeczywistością.

    Dzisiaj rycką komendę odwiedzili uczniowie klas o profilu policyjnym z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sobieszynie. Klasa policyjna istnieje w tej szkole od kilku lat. W chwili obecnej kształci się w niej blisko 30 uczniów i uczennic. Młodzież na przedmiotach edukacji policyjnej poznaje tajniki zawodu policjanta. W tym roku uczniowie poznają zagadnienia dotyczące służby prewencyjnej, kryminalnej oraz organizacji policji.

   Młodzież miała możliwość praktycznego poznania pracy policjanta oraz skonfrontowania swoich wyobrażeń z rzeczywistością. Obejrzeli pomieszczenia służące sprawnej obsłudze interesantów oraz zobaczyli sprzęt używany w codziennej służbie.

    Uczniowie uczestniczyli także w prelekcji dotyczącej bezpieczeństwa w ruchu drogowym prowadzonej przez policjantów Referatu Ruchu Drogowego ryckiej komendy. Na zakończenie wizyty wszyscy pozowali do pamiątkowego zdjęcia.

J.W.

Powrót na górę strony