Aktualności

Zamość: Zarzuty za rozboje dla 18-latka i jego młodszych kolegów

Data publikacji 15.03.2016

Dozór policji z obowiązkiem trzykrotnego w ciągu tygodnia meldowania się w zamojskiej jednostce policji to środek zapobiegawczy zastosowany wobec 18-letniego mieszkańca Zamościa. Młodzieniec podejrzany jest o udział w rozbojach i kradzieży na szkodę dwóch 16-latków z gm. Piaski. Jak ustalili policjanci w dokonaniu niektórych z zarzucanych mu przestępstw pomagali mu dwaj nieletni z gm. Krasnobród i gm. Zamość. Wkrótce wszyscy ze swojego postępowania tłumaczyć się będą przed sądem.

Pod koniec minionego tygodnia zamojscy policjanci powiadomieni zostali o usiłowaniu rozboju do którego doszło na ul. Kilińskiego w Zamościu. 16-letni mieszkaniec gm. Piaski poinformował, że kilku napastników napadło na niego i pobiło. W trakcie zajścia żądali wydania telefonu komórkowego. Ze względu jednak na zdecydowaną postawę nastolatka do zaboru mienia nie doszło. Mundurowi ustalili rozbójników. Jednym z nich okazał się 18-latek z Zamościa, który działał wspólnie z dwoma 16-latkami, mieszkańcami gm. Krasnobród i gm. Zamość. Jak się okazało to nie jedyne przestępstwo, które nastolatkowie mają na sumieniu. Wspólnie i w porozumieniu dokonali również dwóch rozbojów na innym 16-latku z gm. Piaski. Do zdarzeń tych doszło w październiku i listopadzie ubiegłego roku. Wówczas łupem napastników padły należące do 16-latka pieniądze w łącznej kwocie 265 złotych. Z ustaleń policjantów wynika również, że 18-latek dopuścił się także kradzieży na szkodę 16-latków, zabierając im artykuły spożywcze, ładowarkę do telefonu, sportową bluzę i pieniądze.

Trójka napastników już została przesłuchana. Wobec 18-latka prokurator jako środek zapobiegawczy zastosował dozór policji z obowiązkiem trzykrotnego w ciągu tygodnia meldowania się w zamojskiej jednostce policji. Wkrótce wszyscy staną przed sądem. Nieletnimi zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

 

Powrót na górę strony