Aktualności

Hrubieszów: Rozłożył przeszkody na jezdni – odpowie przed sądem

Data publikacji 14.03.2016

Hrubieszowscy policjanci ustalili i zatrzymali 52-letniego mieszkańca gminy Horodło, który ułożył w poprzek drogi dwa drewniane słupki i rozciągnął na nich siatkę ogrodzeniową. Na niebezpieczne przeszkody najechał 42-letni kierowca BMW. Mężczyzna poinformował o zdarzeniu policję, która jeszcze tego samego dnia ustaliła i zatrzymała sprawcę. Za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek około godziny 19:00 dyżurny hrubieszowskiej policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie od 42-letniego mieszkańca miasta, że na drodze krajowej K- 74 leżą przedmioty w postaci siatki rozpiętej na słupkach oraz znaku drogowego z napisem „ Trzeszczany 7”. Zgłaszający jadąc tą drogą pojazdem marki BMW,  najechał na rozłożone na jezdni przeszkody i uszkodził auto.

Na miejsce udali się policjanci, którzy ujawnili leżące na środku przedmioty w postaci rozciągniętej siatki z tworzywa sztucznego, dwóch drewnianych słupków, pochodzącym najprawdopodobniej z osłony przeciwśniegowej drogi , a także ciężką metalową tablicę znaku drogowego E-4.

Policjanci jeszcze tego samego dnia ustalili i zatrzymali sprawcę tego przestępstwa. Jak się okazało to 52-letni mieszkaniec gminy Horodło. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie i usłyszał już zarzuty. Za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu Kodeks Karny przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności.

 

EK.

Powrót na górę strony