Aktualności

KWP: 98 nowych funkcjonariuszy w szeregach Policji.

Data publikacji 10.03.2016

Lubelski garnizon policji wzmocnił dzisiaj swoje szeregi. 98 nowo przyjętych funkcjonariuszy podczas uroczystej ceremonii wypowiedziało słowa roty ślubowania. Służbowe legitymacje wręczył im Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Paweł Dobrodziej. Podczas dzisiejszej uroczystości 15 funkcjonariuszom z naszego garnizonu wręczone zostały listy gratulacyjne Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za szczególne osiągnięcia w służbie, męstwo i zaangażowania dla dobra obywateli i ojczyzny.

Dzisiejszy nabór nowych funkcjonariuszy jest pierwszym w tym roku. Dziewięćdziesięciu ośmiu policjantów zebranych na uroczystym apelu ślubowało „służyć wiernie narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polski porządek prawny, strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”. Nowych funkcjonariuszy powitał w szeregach Policji Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Paweł Dobrodziej. W uroczystości wzięła udział także kadra kierownicza lubelskiego garnizonu.

Wśród nowoprzyjętych do służby funkcjonariuszy są 23 kobiety. W gronie policjantów przeważają absolwenci studiów wyższych o kierunkach takich jak np. administracja, prawo, czy bezpieczeństwo wewnętrzne. Największą ilość punktów w postępowaniu kwalifikacyjnym uzyskał post. Michał Sapalski przyjęty do KMP w Lublinie.

 

Film 98 nowych funkcjonariuszy w szeregach Policji.

Pobierz plik 98 nowych funkcjonariuszy w szeregach Policji. (format mp4 - rozmiar 28.04 MB)

 

Każdy z przyjętych do służby policjantów wcześniej musiał przejść kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego. Obejmowało ono m. in. testy z wiedzy, sprawności fizycznej, test psychologiczny, wywiad zorganizowany oraz komisję lekarską.  Po zdobyciu podstawowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych w szkole policyjnej, policjanci będą dbać o bezpieczeństwo mieszkańców naszego województwa.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 25.91 MB)

 

Młodzi funkcjonariusze zasilą komendy w Lublinie, Białej Podlaskiej, Chełmie, Zamościu, Krasnymstawie, Lubartowie, Łukowie, Parczewie, Puławach, Radzyniu Podlaskim, Rykach, Świdniku, Tomaszowie Lubelskim a także Oddział Prewencji Policji.

Dzisiejsza uroczystość była także okazją do wręczenia listów gratulacyjnych Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji 15 funkcjonariuszom naszego garnizonu, którzy w swojej służbie wykazali się odwagą, męstwem i zaangażowaniem dla dobra obywateli i ojczyzny.

Wyróżnieni funkcjonariusze to:

st. asp. Tomasz Łukasik i  st. sierż. Ilona Działa z  KMP w Lublinie; sierż. Marek Chyl z KMP w Zamościu; mł. asp. Daniel Mróz, sierż. szt. Mariusz Musialik i  sierż. szt. Łukasz Pecyna z KPP we Włodawie; asp. szt. Mariusz Dębowski  i asp. Albert Pieniak z KPP w Łukowie; mł. asp. Łukasz Kubiś,  sierż. szt. Marcin Lewandowski i  sierż. Danuta Woszczek z KPP w Puławach; asp. szt. Jacek Wrzyszcz i  sierż. szt. Tomasz Łebko z KPP w Biłgoraju; st. asp. Radosław Krystkowiak z KPP w Hrubieszowie a także st. post. Łukasz Kucharski z OPP w Lublinie.

Zarówno przyjętym do służby nowym policjantom, jak i tym wyróżnionym,  serdecznie gratulujemy

Zobacz galerię z uroczystości ślubowania 98 nowych funkcjonariuszy Policji.

AK

 

Powrót na górę strony