Aktualności

Puławy: Okradali sklepy. Wpadli , jak wieźli kradziony alkohol

Data publikacji 09.03.2016

Puławscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w swoim samochodzie posiadali kilka butelek wysokogatunkowego alkoholu. 29 oraz 45 letni mieszkańcy Łowicza nie potrafili wyjaśnić skąd posiadają alkohol. Chwilę później przyznali, że alkohol kradli go marketach. Okazało się również, że tego samego dnia był już karany mandatem za kradzież w puławskim sklepie. Obydwaj trafili do policyjnego aresztu. Policjanci sprawdzają, czy mężczyźni nie mają nic wspólnego z innymi podobnymi kradzieżami. Zatrzymanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj puławscy kryminalni na ul. Kołłątaja zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy widziani byli w kilku sklepach. Kiedy mundurowi sprawdzili ich pojazd, okazało się, że przewożą w nim  18 butelek wysokogatunkowego alkoholu. 29 oraz 45 letni mieszkańcy Łowicza nie potrafili racjonalnie wyjaśnić,  skąd posiadają ten trunek. Chwilę później jednak przyznali, że alkohol kradli w marketach m.in. w Kozienicach, Dęblinie i Puławach.

Obydwaj trafili do policyjnego aresztu. Wartość ujawnionego w pojeździe alkoholu szacowana jest wstępnie na ponad 1000 zł.

Policjanci ustalili, że starszy z zatrzymanych przesiedział już w zakładach karnych ponad 10 lat za kradzieże.  Okazało się również, że tego samego dnia jeden z nich karany był 500 złotowym mandatem za kradzież w puławskim sklepie.

Zatrzymani przyznali, że kradziony alkohol sprzedawali przygodnie napotkanym osobom. Policjanci sprawdzają, czy mężczyźni nie maja nic wspólnego z innymi podobnymi kradzieżami. Zatrzymanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

MK

 

Powrót na górę strony