Aktualności

Zamość: Przywieźli trumnę do żyjącej 94-latki

Data publikacji 04.03.2016

Policjanci ustalają sprawcę, który usiłował wyłudzić nietypowe świadczenie w postaci usługi pogrzebowej. Właściciel jednej z zamojskich firm pogrzebowych zgłosił się wczoraj na komendę i poinformował, że został oszukany przez nieznanego mężczyznę. Nieznajomy telefonicznie zamówił u niego usługę pogrzebową dla, jak się później okazało, żyjącej 94- latki.

Wczoraj wieczorem do Komendy Miejskiej Policji w Zamościu zgłosił się właściciel firmy pogrzebowej. Chciał zgłosić, że  został oszukany. Z jego relacji wynikało, że nieznany mu mężcyzzna chciał  wyłudził usługę pogrzebową.

Nieznajomy podając się przez telefon sa syna zmarłej 94-latki, chciał zamówić dla niej trumnę i usługę pogrzebową. Pogrzeb miałby sie odbyć w sobotę.

Kiedy pracownicy przyjechali z trumną pod wskazany adres,  domownicy wpadli w osłupienie. 94-latka żyła, natomiast jej syn, który rzekomo miał zamówic trumnę, zmarł kilka lat temu. Równie zaskoczeni byli pracownicy firmy pogrzebowej, dowiadując sie, że przyjechali z usługą do żyjącej osoby.

Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tej sprawy. Za wyłudzenie świadczenia może grozić grzywna nawet do 5 tys. zł.


DP

 

 

Powrót na górę strony