Aktualności

Biłgoraj: Sprzedawał w sklepie podrobione towary

Data publikacji 03.03.2016

Oferowane do sprzedaży podrobione towary takie jak odzież, zabawki i obuwie z zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych zagranicznych firm, ujawnili wczoraj policjanci z Biłgoraja. Trefny towar sprzedawany był w jednym z miejscowych sklepów. Straty jakie poniosły firmy wyniosły niemal 70.000 złotych. Nielegalne używanie znaku towarowego zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

W wyniku operacyjnych działań policjanci zespołu dw. z korupcją i przestępczością gospodarczą biłgorajskiej komendy weszli do jednego z miejscowych sklepów.   Okazało się, że oferowany był tam  do sprzedaży podrobiony towar opatrzony zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych zagranicznych firm.

Wystawiona do sprzedaży odzież, zabawki i obuwie posiadały niską jakość wykonania, zaniżoną cenę, a niektóre wyroby nie były produkowane przez żadną z firm.   Trefny towar został odnaleziony m.in. na zapleczu sklepu w pomieszczeniu magazynowym. Właścicielem sklepu okazał się 37-letni mieszkaniec Warszawy.

W trakcie prowadzonych czynności  funkcjonariusze zabezpieczyli ok. 300 podróbek różnych artykułów . Przedstawiciel firm wstępnie oszacował poniesione straty, które wyniosły niemal 70.000 złotych. W chwili obecnej wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze w kierunku przepisów Ustawy prawo własności przemysłowej.

Nielegalne używanie znaku towarowego zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

MW

Powrót na górę strony