Aktualności

Krasnystaw: Policyjne działania

Data publikacji 29.02.2016

W minioną niedzielę odbyły się ogólnopolskie działania pod kryptonimem „prędkość”. Na terenie powiatu krasnostawskiego do służby skierowano zwiększoną ilość patroli ruchu drogowego. Funkcjonariusze nałożyli kilkadziesiąt mandatów a dwóch kierujących straciło prawo jazdy z powodu przekroczenia dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Wczoraj od wczesnych godzin rannych odbywały się ogólnopolskie działania pod kryptonimem „prędkość”. Na drogi naszego powiatu została skierowana większa liczba policjantów. Funkcjonariusze pełnili służbę kontrolując przede wszystkim prędkość z jaka poruszają się pojazdy. Oprócz patroli z ręcznymi miernikami prędkości po drogach powiatu poruszał się nieoznakowany radiowóz wyposażony w viderejestrator. Trakcie działań krasnostawscy policjanci skontrolowali prawie 40 kierujących, którzy łamali przepisy ruchu drogowego. Ujawnili 32 przekroczenia prędkości. W tym dwóch kierujących straciło prawo jazdy na trzy miesiące z powodu przekroczenia dopuszczalnej prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.  Łącznie funkcjonariusze nałożyli 29 mandatów karnych a przeciwko trzem kierującym zostały skierowane do Sądu wnioski o ukaranie.


Przypominamy, iż od maja br za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50km/h grozi utrata prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

P.W.
 

Powrót na górę strony