Aktualności

Krasnystaw: Papierosy i środki odurzające zabezpieczone podczas kontroli

Data publikacji 29.02.2016

Policjanci z Krasnegostawu zatrzymali 27–letniego mieszkańca województwa opolskiego, który przewoził papierosy bez polskich znaków akcyzy. W jego audi mundurowi zabezpieczyli ponad 1200 paczek nielegalnych wyrobów tytoniowych. Gdyby trafiły na rynek, to skarb państwa straciłby ponad 21 000 zł. Ponadto pasażer podróżujący Audi miął przy sobie środki odurzające.

W sobotę o godzinie 8:30 policjanci z Krasnegostawu w miejscowości Zakręcie zatrzymali do kontroli kierującego audi mieszkańca województwa opolskiego. Podczas kontroli okazało się, że 27-latek przewozi papierosy bez polskich znaków akcyzy. Kontrabanda ukryta była w bagażniku. Łącznie w samochodzie mężczyzny policjanci odnaleźli 1280 paczek wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy.  


Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby przewożone papierosy trafiły na rynek, to straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wyniosłyby ponad 21 tysięcy złotych. Ponadto w trakcie przeszukania okazało się, ze podróżujący z nim 30- letni mieszkaniec woj. opolskiego posiada przy sobie 0,27 grama białego proszku. Wstępne badanie testerem wykazało, iż może to być amfetamina.
       

Mundurowi zabezpieczyli nielegalny towar a mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

P.W.
 

  • papierosy
  • papierosy
Powrót na górę strony