Aktualności

Insp. Janusz Wójtowicz po 30 latach służby przechodzi na emeryturę

Data publikacji 25.02.2016

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Krasnymstawie odbyło się pożegnanie komendanta insp. Janusza Wójtowicza. Na tę uroczystość przybyli m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Paweł Dobrodziej, Starosta Krasnostawski, wójtowie gmin powiatu krasnostawskiego, Prokurator Rejonowy, komendanci i przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych. Były podziękowania, prezenty, kwiaty i łzy wzruszenia.

        Insp. Janusz Wójtowicz w szeregi Policji wstąpił w 1986 roku. W trakcie swojej służby przeszedł wszystkie szczeble policyjnej kariery. Począwszy od policjanta pionu prewencji oraz służbę w wydziałach dochodzeniowo-śledczym i kryminalnym. Pełnił także funkcje kierownicze w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie. W latach 2003-2015 był Rzecznikiem Prasowym Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie. W styczniu 2015 roku objął funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Krasnymstawie. Insp. Janusz Wójtowicz był wielokrotnie odznaczany i wyróżniany odznaczeniami resortowymi oraz państwowymi, między innymi w 2011 roku srebrnym medalem „za długoletnią służbę”, w 2013 roku złotą odznaką  „Zasłużony Policjant”.

     W trakcie uroczystości podziękowania za służbę złożyli Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Paweł Dobrodziej,  policjanci i pracownicy cywilni KPP w Krasnymstawie, przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych oraz przedstawiciele władz samorządu terytorialnego. Były kwiaty, upominki i łzy wzruszenia.

     Żegnający się ze służbą insp. Janusz Wójtowicz dziękował wszystkim policjantom i pracownikom cywilnym krasnostawskiej komendy. Podkreślił doskonałą współpracę z samorządami szczególnie dziękując Staroście krasnostawskiemu i przedstawicielom służb mundurowych.

Na zakończenie insp. Janusz Wójtowicz przekazał swoją czapkę i pagony Panu Łukaszowi Stachyrze, który jest kolekcjonerem sortów mundurowych.

Komendant wyraził swoje wzruszenie i powiedział, że odchodzi ze służby spełniony.

P.W.

Powrót na górę strony