Aktualności

Dzień otwartych drzwi w tomaszowskiej komendzie

Data publikacji 25.02.2016

W ramach akcji „Bezpieczne ferie”, Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Lubelskim zorganizowała dzień otwartych drzwi. Miejscowa jednostka gościła dziś u siebie dzieci z Gminnego Ośrodka Kultury w Suścu. Dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały tresurę psa. Mogły też z bliska zobaczyć radiowozy, sprzęt i inne pojazdy będące na służbowym wyposażeniu.

    Środowy dzień był w tomaszowskiej komendzie „dniem otwartych drzwi”. Do odwiedzenia policyjnej jednostki zostały zaproszone dzieci z Gminnego Ośrodka Kultury w Suścu. 29-osobowa grupa dzieci i młodzieży w wieku 7 – 16 lat, mogła dziś poznać pracę policjantów i pracowników komendy. Realizując program „Bezpieczne ferie”, policjanci przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas spędzania ferii zimowych, przypomnieli zasady podróżowania do szkoły czy miejsca wypoczynku w warunkach zimowych.

   Dzieci mogły również obejrzeć budynek komendy m.in. siłownię i strzelnicę. Poznały podstawy pracy techników kryminalistyki. Dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały tresurę psa. Mogły też z bliska zobaczyć radiowozy, sprzęt i inne pojazdy będące na służbowym wyposażeniu. Na pamiątkę wizyty każde dziecko dostało odblaski oraz ulotki „Policjant Ostrzega” i „Dobre Kłamstwa”, w których jest mowa jak się zachować gdy jest się samemu w domu.

A.G.

Powrót na górę strony