Aktualności

Opole Lub.: Nie mieli czym ogrzać domu, więc wycięli prawie 50 sosen

Data publikacji 23.02.2016

Blisko 50 sztuk sosen o wartości około 900 złotych padło łupem dwóch mieszkańców gm. Opole Lubelskie. Mężczyźni najpierw wycięli drzewa w lesie, a potem załadowali je i wywieźli. Policjanci na posesji jednego ze sprawców znaleźli skradzione mienie, które już częściowo było przygotowane do spalenia w piecu. Za swój czyn mężczyźni wkrótce odpowiedzą przed sądem

Opolscy policjanci zostali powiadomieni we wtorek przez mieszkańca gminy Opole Lubelskie o kradzieży drzewa z jego  lasu w Rudzie Maciejowskiej Jak wynikało ze wstępnych ustaleń, nieznani sprawcy wycięli i ukradli łącznie 47 sztuk sosen o łącznej wartości ponad 900 złotych.

Zachłanni złodzieje nie spodziewali się jednak, że tak szybko  przyjdzie im odpowiedzieć ten za niecny czyn. Dążący do wyjaśnienia tej sprawy  stróże prawa wpadli na trop złodziei. Ustalili, ze sprawcami wyrębu byli dwaj mieszkańcy pobliskiej wsi.

Przybyli na posesję jednego ze sprawców funkcjonariusze ujawnili częściowo już przygotowane do spalenia drewno.

W trakcie rozmowy z policjantami, mężczyzna wyznał, że wraz z kompanem przewiózł łup z lasu swoim ciągnikiem i zamierzał opalać nim w piecu. Policjanci odzyskali skradzione drewno. Obydwaj sprawcy przyznali się do kradzieży. Za swój czyn odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony