Aktualności

Tomaszów Lub, Świdnik .: Jechali za szybko, stracili prawo jazdy

Data publikacji 22.02.2016

Łącznie 8 praw jazdy zatrzymali świdniccy i tomaszowscy policjanci kierowcom, którzy w miniony weekend przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Dokumenty straciło na trzy miesiące m.in. dwóch ob. Ukrainy i dwóch młodych kierowców. Dodatkowo zostali ukarani mandatami i punktami karnymi.

Policjanci Ruchu Drogowego tomaszowskiej jednostki w ten weekend zatrzymali czterokrotnie prawo jazdy. Pierwsze prawo jazdy zostało zatrzymane 22-latkowi mieszkańcowi gm. Józefów w Tomaszowie Lubelskim, gdzie młody mężczyzna przekroczył prędkość o 59 km/h w terenie zabudowanym. 

Mieszkaniec  gm. Krasnystaw przejeżdżał przez miejscowość Lubycza Królewska, kiedy policjanci zmierzyli jego prędkość, którą przekroczył o  55 mk/h w miejscu zabudowanym.  Również w Lubyczy Królewskiej zostali zatrzymani dwaj obywatele Ukrainy 44-latek przekroczył prędkość o 60 km/h i 48-latek przekroczył prędkość o 57 km/h. Na wszystkich zostały nałożone mandaty karne oraz zostało zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące.

Kolejne cztery uprawnienia do kierowania pojazdami zostały odebrane kierowcom przez świdnickich stróżów prawa. Przekroczenie dopuszczalnej prędkości  w terenie zabudowanym powyżej 50km/h policjanci z drogówki ujawnili  w Dorohuczy. Prawo jazdy stracił 30-letni i 46-letni kierowca. Kolejne przypadki łamania prawa  policjanci ujawnili podczas kontroli drogowej przy ul. Al.Lotników Polskich oraz Piaseckiej w Świdniku. Tutaj uprawnienia na 3 miesiące stracili kieowcy w wieku 30 i 46 lat.

AG/EW.

Powrót na górę strony