Aktualności

Lublin: Chciał poczuć się jak policjant.

Data publikacji 22.02.2016

Kupił mundur, pagony policyjne i wychodził w nocy na służbę. Mowa o 37 letni mieszkańcu Lublina. Mężczyzna w nocy z soboty na niedzielę podjął interwencję wobec pijących alkohol mężczyzn. Kiedy ci poprosili go o legitymację fałszywy funkcjonariusz rzucił się do ucieczki. 37 latek już usłyszał zarzut podawania się za funkcjonariusza publicznego.

Informację o fałszywym funkcjonariuszu otrzymaliśmy w nocy z soboty na niedzielę. Młode osoby ujęły mężczyznę, który podawał się za funkcjonariusza policji.  Z ich relacji wynikało, że na parkingu osiedlowym przy ul. Jana Sawy spotkali się by porozmawiać. Siedzieli w busie i  pili  alkohol. W pewnym momencie podszedł do nich mężczyzna, ubrany w policyjny mundur.  Pytał, co robią i dlaczego spożywają  w miejscu publicznym. Ponieważ zachowanie starszego aspiranta wzbudziło w mieszkańcach Lublina pewne podejrzenia, prosili go o pokazanie legitymacji. Zamiast okazania dokumentów, mężczyzna rzucił się do ucieczki. Po krótkim pościgu został ujęty i przekazany Policji. Jak się okazało to 37 letni mieszkaniec Lublina. W trakcie wyjaśnień przyznał, że jeszcze jesienią ubiegłego roku zakupił umundurowanie przez Internet.  Kilka razy wychodził na „ nocną służbę”. Zazwyczaj zaczepiał osoby spożywające alkohol.  Chciał zobaczyć, jak ludzie reagują na mundur. Osoby, wobec których podejmował interwencję,  po  pouczeniu rozchodziły się. Tym razem było inaczej.

37 latek usłyszał zarzut podawania się za funkcjonariusza publicznego. Czy ten zagrożony jest karą do grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku

R.L.R.

Powrót na górę strony